Kategori : Tasavvuf
Ürün Satışta.
Favorilere Ekle
Format : Kitap
Barkod-ISBN : 9786055166762
Yayın Tarihi : 2015-03-16
Yayın Dili : Türkçe
Baskı Sayısı : 1.Baskı
Sayfa Sayısı : 208
Kapak : Karton
Kağıt : 2.Hamur
Boyut : 120 X 195
Hakkında
Yorumlar
Resimler ve Dosyalar
Zâdü'l-Âhire - Yolculuk Azığı, bütün zamanların en önemli düşünürlerinden Gazzâlî'nin Farsça olarak kaleme aldığı bir eser. İlk defa Türkçe'ye çevrilen eser, Gazzâlî ve eserleri hakkında geniş bir incelemenin ardından üç bölüm hâlinde devam ediyor. İlk bölümde bir müslümanın birey olarak bir günde yapması gereken ibadetler ve bu ibadetleri gerçekleştirirken uyması gerekli incelikler yer almakta. İkinci bölümde insanın göz, kulak, dil ve kalp gibi organlarının eğitilmesi, onların hata ve yanlıştan korunmalarının yolları gösterilmekte. Üçüncü bölümde ise Yaratan ve yaratılan ile sohbet etmenin adabı, arkadaşlıklarda aranması lazım olan özellikler, dostlarla sohbet ederken gözetilmesi gerekli olan dikkatlerin neler olması gerektiği anlatılmakta.

Yolculuk Azığı insanın iki dünyasını da inşa edeceği, ahlâkın en güzeline sahip olmasının yollarının ve inceliklerinin dile geldiği bir eser. Bir eğitim kitabı. Kalbin, davranışların ve sözlerin eğitimi bir düşünürün perspektifinden bugüne akıyor.

Dr. Muzaffer Özcanoğlu hem Gazzâlî ve eserleri hakkında bir inceleme hazırladı hem de eserin yetkin bir tercümesini gerçekleştirdi.

Okuyucu Yorumları