Yazar : Kolektif
Kategori : Edebiyat
Ürün Satışta.
Favorilere Ekle
Format : Kitap
Barkod-ISBN : 9786059268462
Yayın Tarihi : 2016-06-00
Yayın Dili : Türkçe
Baskı Sayısı : 1.Baskı
Sayfa Sayısı : 312
Kapak : Karton
Kağıt : 2.Hamur
Boyut : 140 X 230
Hakkında
Yorumlar
Resimler ve Dosyalar
Her kitabın bir kaderi var... İşte bu kitabın da ortaya çıkmasının ilginç bir hikâyesi var. Geçmişte İstanbul'un mûtena bir sayfiyesi olan Erenköy'de, duvarlarla çevrili bahçe içinde koca koca ağaçların arasında heyûlâ gibi duran, içinde perilerin yaşadığı izlenimini veren metrûk bir köşkte, birtakım kitapların olduğunu haber verdi aynı semtin mukimi ve kendisi apartman dairesinde oturan ?pembe köşkün sahibesi hanımefendi.
Bir sonbahar akşamının alaca karanlığında hep önünden geçtiğim ve içeride gulyabanilerin olduğu hayalini kurduğum binaya girdim ve mum ışığında kitapları incelemeye başladım. Eski zamanlara ait sandıkların içindeki kitapların darmadağın edilmiş haliiç burkucuydu. Hiç kuşkusuz yıllarca bir çocuk gibi değerli görülen, okunan ve özenle korunan kitaplar sonunda sahipsiz ve öksüz kalmıştı.
İşte bu kitapların içinden çıkan 1517 yılına ait Ravzatü'l-İslâm adını taşıyan yazmayı, ?iyi niyetli güzel insanların emeklerinin görünür kılınması için bana tevdi edilmiş bir görev bilerek gün yüzüne çıkarmaya çalıştım. Ve oHayat Kitabıolarak yeniden doğdu.
Ravzatü'l-İslâm 1517 yılına ait yazma bir eser.İslâm ahlâkının inceliklerini anlatan eser Ve oHayat Kitabıolarak yeniden doğdu.

Okuyucu Yorumları